Skip links
Izložba likovnih radova u našoj školi „Različitost“ PPG prva privatna gimnazija zagreb

Izložba likovnih radova u našoj školi „Različitost“

U predvorju škole otvorena je izložba „Različitost“, radova nastalih tijekom Ljetne (online) radionice i susreta Likovne grupe, formirane ove školske godine. Korištene su različite tehnike poput olovke, tuša, bojica, akvarela, tempera, flomastera i akrilnih boja. Tijekom online susreta učenici su istraživali prostor, svjetlost i boju, linearne strukture te simetriju i ritam uz podršku filmskih sekvenci i glazbenih isječaka. Bavili su se i redizajnom korica omiljene knjige i stripa, istraživali frottage, Beardsleyeve ilustracije i Escherove teselacije te zakoračili u svijet optičke iluzije i apstrakcije. Uz ovakvu različitost, svatko bi mogao pronaći nešto što mu se sviđa.

Čestitke našim umjetnicama – Asiji (1.a), Petri (3.b), Ivi (2.b), Beli (2.a), Nini (2.b), Hani (2.b) i Katarini (1.b).

Zavirite u našu fotogaleriju.