Skip links
Međunarodni projekt s makedonskom gimnazijom Algoritam: debatirali smo o chat GPT-ju PPG prva privatna gimnazija zagreb

Međunarodni projekt s makedonskom gimnazijom Algoritam: debatirali smo o chat GPT-ju

Međunarodnu suradnju poširili smo u smjeru makedonske gimnazije Algoritam, s kojom smo organizirali i proveli dvije online debate o najsvježijem primjeru umjetne inteligencije na globanlnom tržištu – chat GPT-ju.

Kako bismo što uspješnije proveli ovu suradnju, prvo smo se dobro upoznali tako da smo održali sadržajne i informativne prezentacije o znamenitostima naših zemalja, poznatim osobama i autohtonim jelima. Nakon upoznavanja mogli smo krenuti u ostvarenje naše online debate, koja se bavila najsvježim primjerom primjene umjetne inteligencije u svijetu: chat GPT-jem. Kako se koristi, koje su njegove pozitivne strane, a kako bi se mogao zlouportijebiti? Na sva ta pitanja smo čuli odgovore i razmišljanja naših učenika te prijatelja iz škole Algoritam.

Radujemo se svakoj novoj prilici za uspostavljanje ili produbljenje međunarodne suradnje. Iskustvo upoznavanja ovih vrhunskih obrazovnih i kulturnih institucija priprema naše učenike za svijet izvan i nakon škole.