Skip links
Proslava 25. obljetnice u Kaptol Boutique Cinema | Prva privatna gimnazija zagreb

Proslava 25. obljetnice u Kaptol Boutique Cinema

20. travnja intimnom smo priredbom obilježili vrlo važnu i emotivnu godišnjicu – punih četvrt stoljeća od osnutka naše škole, čime smo udarili temelj privatnom školstvu u cijeloj državi. Odlučili smo taj veliki događaj proslaviti u najužem krugu – sadašnjih učenika i njihovih roditelja, bivših učenika i roditelja, sadašnjih i umirovljenih profesora te počasnih gostiju poput Katarine Milković, pomoćnice pročelnika za odgoj i obrazovanje Grada Zagreba. No, najvažnija osoba u dvorani bez imalo sumnje bila je osnivačica škole i njena prva ravnateljica, prof. Jasenka Breitenfeld. Priredba je započela filmom dramske grupe u kojem najavljuju svečanost te njeno mjesto i vrijeme održavanja. Nakon filma, dotični učenici popeli su se na pozornicu i jednom rečenicom rekli što im znači Prva privatna gimnazija. Maturant Lovro Nola odlično je odradio posao voditelja svečanosti, a započeo je najavom govora ravnateljice Maje Breitenfeld. Nakon govora, uslijedila je svečana premijera dokumentarca o školi, koji je djelo našeg bivšeg učenika i akademskog snimatelja, Tomislava Sutlara. Publika je oduševljeno reagirala na film, koji je odao počast i 20 generacija koje su prošle kroz školu. Nakon filma, govor je održala Ana Jeličić, majka ni više ni manje nego troje učenika koji su pohađali školu – Marije, Ivane i Antuna. Naglasila je osjećaj spokoja koji ju je pratio tijekom školovanja svoje djece u školi, znajući da su u sigurnom, pozitivnom i poticajnom okruženju. Zatim je kucnuo tren za prvi glazbeni nastup večeri, sestara Ive i Lucije Biloš iz 1. razreda, koje su na violini izvele kompoziciju Arcangela Corellija pod nazivom “Sonata de Chiesa”. Budući da smo ponosni na svoje bivše učenike i trudimo s njima održati kontakt i nakon mature, uslijedio je dio priredbe posvećen njima. Prvo je govor održala učenica iz 1. generacije, Allegra Knezović, koja se zahvalila školi što joj je potvrdila staru izreku “od kolijevke pa do groba, najljepše je đačko doba”. Nakon toga nam se Jelena Kutle, također bivša učenica, predstavila odličnom izvedbom pjesme iz mjuzikla “Cabaret”. Budući da naša škola ima dugačku tradiciju dramskog odgoja i čak troje učenika je nakon mature uspješno završilo smjerove poput glume i kamere na Akademiji dramskih umjetnosti u Zagrebu, naša poznata glumica i bivša učenica, Jelena Perčin, izvela je pjesmu Antuna Branka Šimića “Mi smo se sreli”. Nakon nje, nastupila je naša učenica drugog razreda, Bernarda Schmitz. Bernarda je vrlo talentirana violončelistica, koja se može pohvaliti nastupom u svjetski poznatoj dvorani Carnegie Hall u New Yorku, čemu je povod bilo prvo mjesto u Golden Classical Music Awards u kategoriji komorne glazbe. Odsvirala je “Humoresku” Antonina Dvoržaka. Glazbene točke nastavile su se nastupom bivšeg učenika Mateja Pavlića, profesora psihologije, asistenta na Katedri za psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu i voditelja glazbene grupe Prve privatne gimnazije. Otpjevao je pjesmu legendarnih Beatlesa „Blackbird“. Potom mu se na pozornici pridružio školski zbor zajedničkom izvedbom pjesme “New Rules” pjevačice Due Lipa. Nakon njihove izvedbe, na pozornicu se popela naša počasna gošća i legendarna hrvatska pjevačica, Gabi Novak, te zajedno sa zborom i prof. Pavlićem otpjevala pjesmu koja se ispratila brojne generacije naših maturanata, “Neka cijeli ovaj svijet” iz mjuzikla “Jalta Jalta”. Cijela dvorana ih je pratila u pjevu i zaista su svi prisutni bili ganuti. Gđa Novak na kraju pjesme spontano je održala prekrasan govor. To je trebala biti posljednja točka programa, no profesor iz povijesti, Zoran Kantolić, sve nas je iznenadio kad je gotovo oteo mikrofon voditelju iz ruku i obznanio da se u ime svih profesora želi od srca zahvaliti bivšoj ravnateljici Jasenki Breitenfeld. Potom se krenuo probijati kroz publiku do ravnateljice uz gromoglasni pljesak svih prisutnih. To je zaista bio šlag na torti cijele priredbe, a pravi šlag i torta čekali su nas u kafiću Kaptol Boutique Cinema, koji smo cijeli iznajmili posebno za ovu priliku. Profesor geografije, Šime Sušić, zajedno s kolegama iz snack bara “Heritage” pripremio je veličanstveni kanape. Uslijedilo je odlično druženje uz puhanje rođendanskih svjećica na torti, pjenušac i prisjećanje na srednjoškolske dane. S punom sigurnošću možemo reći da je priredba bila više nego uspješna, atmosfera prekrasna i prijateljska, a svi prisutni ponosni i raznježeni. Ostat će nam u divnom sjećanju, a sljedeća svečanost čeka nas za pet godina. Vidimo se na tridesetki 🙂