Skip links
Izložba likovnih radova u našoj školi „Kromatsko – akromatsko“ PPG prva privatna gimnazija zagreb

Izložba likovnih radova u našoj školi „Kromatsko – akromatsko“

Jedan od noviteta školske godine 2021./2022. otvorenje je izložbenog prostora u našoj školi za likovne radove.

Tako je u predvorju škole otvorena izložba „Kromatsko – akromatsko“ – izložba radova nastalih tijekom Ljetne radionice i susreta Likovne grupe. Korištene su različite tehnike poput olovke, laviranog tuša, ugljena, bojica, akvarela, tempera, flomastera i akrilnih boja. Tijekom susreta učenici su istraživali komplementarni kontrast, prostor, svjetlost, pokret, karikaturu, animalistički motiv, strip i slikarsku tehniku – vitraj. Inspiraciju za radove učenici su pronašli i u radovima Moneta i Miróa te prerafaelita. Na izložbi su izloženi i radovi nastali za natječaj “Haiku” (koji je proveo Hrvatski školski športski savez u suradnji s Hrvatskom olimpijskom
akademijom te Veleposlanstvom Japana u Republici Hrvatskoj) te radovi inspirirani promišljanjem o glazbi, objavljeni u zadnjem izdanju školskog lista PPG Times. Uz ovakvu različitost, svatko bi mogao pronaći nešto što mu se sviđa.

Čestitke našim umjetnicama – Asiji (2.a), Beli (3.a), Hani (3.b), Katarini (2.b), Miji (2.a), Nini (3.b) i Yuyao (2.a).

Zavirite u našu fotogaleriju.